Selülitlere elveda
Sponsorlu bağlantı
Günümüzde kadınlarımızın en büyük sorunlarından biri de selülittir. Özellikle de yaz aylarında kadınların en büyük sıkıntısıdır selülit. Selülitten kurtulmak için çok çeşitli yöntemler var.Özel selülit yağları, özel selülit giderici kremler ve selülit giderici masaj aletleri gibi. Selülitten kurtulmak için birkaç konuya dikkat etmemiz aslında yeterli olacaktır. Hayatımızda yapacağımız değişiklikler ile hem selülit oluşumunu engelleyebiliriz hem de var olan selülitlerin yok olmasını sağlayabiliriz.

İlk alınması gereken önlem beslenme alışkanlığının değiştirilmesi olacaktır. Selülit oluşumunun en büyük nedeni aşırı şekilde kilo almak ve kilo vermektir. Kilo almamızı kontrol altına alabilmek için öncelikle yapmamız gereken 3 ana ve 3 ara öğün şeklinde beslenmek, her öğünde az ve dengeli besin almak olacaktır. Az ve sık sık yemek yemek kilo almamızı engeller ve vücudumuzda oluşan yağların erimesinde büyük rol oynar.

Tükettiğiniz gıdalarda yağ, şeker ve tuz üçlüsünü en aza indirgeyin. Sigara ve alkolü hayatınızdan çıkartın. Tükettiğiniz meyve ve sebzelerde özellikle koyu renk olanları tercih edin. Ispanak, brokoli, biber, domates, karpuz gibi besinleri tüketmeye özen gösterin.

Selülitlerden kurtulmanın bir diğer yolu ise masaj yapmaktır. Bir miktar kahvenin içerisine katacağınız çuha çiçeği yağı, keten tohumu yağı ve saf zeytinyağını karıştırdıktan sonra selülitli bölgenize masaj yaparak sürün. Masaj yaptığınız bölgeyi ılık su ile yıkayarak durulayın. Bu masajı düzenli şekilde uyguladığınızda selülitlerin yavaş yavaş yok olduğunu göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1667 defa okundu.

Benzer kadın haberleri