Saçlara şekil ve stil vermenin sırları
Sponsorlu bağlantı
Saçınıza şekil vermek için ayna karşısında harcadığınız zamana mı üzülüyorsunuz? Kıvırcık veya düz orta uzuntuktaki saç kesimine sahip kadınların çilesidir saçların istenildiği gibi şekil almaması. Kadınlar sürekli güzel görünmek, beğenilmek ve saçıyla, makyajıyla farkedilmek ister. Pratik saç bakımı ve sihirli dokunuşlar sayesinde siz de gösterişli ve dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz. Aşağıda her model ve renkteki saç tipleri için kolay şekil verme yöntemleri detaylıca yer almaktadır.

Saçlarınızı her gün yıkayın

Saçlarınız temiz olsa dahi her gün saçınızı yıkayın. Halk arasında saçların sürekli yıkanması şekil vermeyi zorlaştırdığı sanılır. Aslında temiz ve bakımlı saçlara şekil vermek daha kolaydır. Saçı yıkarken en çok dikkat edilmesi gereken konu suyun sıcaklığıdır. Su çok sıcak veya çok soğuk olmamalıdır. Orta sıcaklıkta (ılık) su ile sadece bir defa şampuanlayarak saçınızda biriken kir, toz ve saça şekil verirken kullanılan kimyasallardan arındırın.

Seksi dolgunluk vermek için

İnce telli saçlara sahip kadınlar, saçlarının dolgun olmamasından şikayetçidir. Aslında kimse saç tipini beğenmez. Düz saçlılar kıvırcık, kıvırcık saçlılar ise düz saça sahip olmayı hayal eder. İnce telli saçları daha dolgun gösterebilmek için fön fırçasını dik tutarak fön çekmeyi deneyin. Saçlarınızı öne doğru atarak dipten dışa doğru ters bir şekilde taradıktan sonra düz şekline çevirin. Böylece daha dolgun ve kabarık bir görüntü elde edebilirsiniz. Saçlarınızın elektriklenmemesi için fön işlemini olabildiğince çabuk tamamlayın.

Düz saçlara dolgunluk kazandırın

Günlük rutin saç yıkama işleminden sonra saçlarınızı kuruması için havluya sarın. Fön makinası kullanmadan kuruması için kendi haline bırakırsanız düz ve hafif dalgalı doğal saçlara sahip olabilirsiniz. Saçların daha dalgalı görünmesi için çok az miktarda deniz tuzu ile suyu karıştırın ve saçınıza uygulayın.

Kusursuz saç topuzunun sırrı

Kirli saçın daha kolay şekil aldığı ve topuz şekline en yatkın halde olduğuna inanılır. Gün içinde yıkanmayan saça topuz yaparken kuru şampuanla saçlardaki dağınıklığı önleyebilirsiniz. Eğer saçınızı yıkadıktan sonra topuz yapmak istiyorsanız kuru şampuan yerine bebek pudrası kullanın. Bebek pudrası saçlarınıza hafif matlık kazandıracağından daha kolay topuz şeklini vermenize yardımcı olur.

Boya ve röfle sevenler

Kendine röfleyi yakıştıran bayanlar saçlarınıza derinlik kazanmasını sağlamak için seçtiğiniz saç renginin birkaç ton açığı ve koyusunu da aynı anda kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece daha doğal ve derinlik kazanmış saçlara sahip olursunuz.

Dalgalı saçlar

Dalgalı saçlara sahip olmanın en pratik yolu saç bigudileridir. Saçınıza bir miktar saç spreyi sıktıktan sonra istediğiniz boyuttaki bigudiyi kullanarak kalın ya da ince dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Sportif görünüm için at kuyruğu

At kuyruğu modeli için önce saç diplerine saç spreyi sıkın. Saçlarınızı istediğiniz yükselikte toplayarak sıkı bir lastikle bağlayın. At kuyruğu modelinin uzun süre kalıcı olması için saçınızı yıkadıktan sonra nemliyle silikon içeren serumlar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Kahkülle farklılık yaratın

Son yıllarda moda haline gelen yana doğru kesilmiş kahküller kadınlara farklı bir hava katarak daha seksi görünmelerini sağlıyor. Dalgalı ve belirgin çizgilere sahip olmayan dağınık kahkül kesimi neredeyse her yüz tipine yakışmaktadır. Kahkülde bulunan katmanlar yüzünüzün köşeli görünmesini engeller. Saçınıza kahkül modelini uygularken kaşlarınıza kadar uzun kesilmiş olmasına özen gösterin. Kahkül şekli seçerken dikkatli olun. İnternetten ve dergilerden kahkül modellerini inceleyerek sizin için en uygun kahkül modelini belirleyin. Kısa, ince ve aynı hizada olan kahküllerin modası çoktan geçtiği için sizin demode görünmenize yol açabilir.

Kendi saç renginizi keşfedin

Cilt tipinize göre farklı saç renkleri deneyerek sizin için en uygun saç rengini ve tonunu tespit edin. Eğer kararsızsanız, saç uzmanlarından yardım alarak size yakışan rengini ve modelini keşfedebilirsiniz. Genellikle pembe tene sahip olanlar açık kahve tonları, kızıl ve röfle gibi renkler daha çok yakışırken, zeytin tonundaki esmer tipli bayanlar her rengi rahatlıkla deneyebilir. Sarışın bayanlar cilt tiplerine göre saç renklerinde farklılık yaratabilirler. Koyu kahve ve siyah saça sahip olan bayanlar buğday teninde ise sarı saçı denemekten korkmamalıdır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 15634 defa okundu.

Benzer kadın haberleri