Saç tiplerine göre ideal saç kesimleri
Sponsorlu bağlantı
Herkesin saç tipi birbirinden farklı olduğu için, bir kişiye yakışan saç modeli başka kişide güzel görünmeyebilir. Saç tipinize hangi kesimlerin daha çok yakıştığını bilmek sizi olduğunuzdan daha bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

İnce telli ve düz saçlar

Yağlanma problemi nedeniyle aşırı uzun saçlar tercih edilmemelidir. Düzgün kesim katlar saçın daha kabarık görünmesini sağlar. Ayrıca yüz şeklinize göre perçem attırılabilir.

Kalın ve sert saçlar

En kolay şekil verilebilen bu tip saçlara kısa kesim modeller olduğundan çok daha fazla kabarık görünmesine yol açar. Bu bakımdan kalın ve sert bir saçınız varsa mutlaka uzatmalısınız. Kat kat kesim yerine düz kesimler tercih edilmelidir. Ayrıca diğer saçlara göre daha fazla bakım yapılması gereken saç tipi olduğundan sık sık doğal bakım yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Kıvırcık saçlar

En az kesim seçeneği olan saç tipidir. Bu bakımdan doğal bir kesim yapılması en doğru seçimdir. Ayrıca topuz yapılması da yakışabilir. Çoğu bayan kıvırcık saçı kullanmak yerine düzleştirme yoluna gitmektedir. Bu saç tipine sahip kişiler saçı düzleştirmek için mutlaka profesyonel yardım almalıdır.

Dalgalı saçlar

Dalgalı saça sahip olan bayanlar kesim şeklini ve uzunluğunu yüz şekline göre belirlemelidir. Saç uzadıkça dalgalar azaldığından en ideal saç uzunluğu ara boydur. Saç kesimi yüzünüzün oval, yuvarlak, kare ve uzun olmasına göre değiştiğinden ideal saç kesimini bulmak için bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3746 defa okundu.

Benzer kadın haberleri