Saç kırılmalarını önleyen doğal bakım maskesi
Sponsorlu bağlantı
Özellikle mevsimsel geçişlerde daha sık görülen saç uçlarının kırılmasına sağlıksız beslenme, aşırı sıcağa maruz kalma ve kimyasal boyalar neden olabilir. Yıpranmış saçlarınızı güçlendirmek ve kırılmaları önlemek için tamamen bitkisel yöntemlerle hazırlanan saç bakım maskelerini deneyebilirsiniz.

Saç kırıklarını önleyen maske

Birer tatlı kaşığı hint yağı, hardal yağı ve zeytinyağını karıştırarak hafifce ısıtın. Ilıyan karışımı saç derisine masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı sıcak bir havluya sarıp 2 saat beklettikten sonra durulayın. Saçlarınız güçlenerek kırılma sorununuz tamamen ortadan kalkacaktır.

Saç kırıklarına lavanta kürü

Yarım kilo suya 5 gr. lavanta ekleyip 5 dakika kaynatın. Süzdükten sonra saç diplerine yedirerek sürün. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Hafta bir defa uygulayacağınız bu kür sayesinde saçlarını güçlenerek hacim kazanacaktır.

Saç uçlarında ki kırıklar için doğal maske

Aktarlardan bulabileceğiniz birer kaşık argan yağı, ısırgan tohumu yağı, zeytinyağı ve toz tarçını karıştırarak saçınıza sürün. 1 saat beklettikten sonra durulayın. Saç kökleriniz güçlenerek dökülmeler ve kırıklar tamamen ortadan kalkacaktır. Ayrıca ipeksi bir yumuşaklığa da sahip olacaksınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2212 defa okundu.

Benzer kadın haberleri