Pudra nasıl sürülür?
Sponsorlu bağlantı
Cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan pudra, makyajı sabitleyerek yüzün kusursuz görünmesini sağlar. Yüz lekelerini kapatmak amacıyla kullanılan pudranın cilt renginizle uyumlu olması gereklidir. Beyaz tenlilerin  daha koyu, esmerlerin ise daha açık tonlarda pudra kullanması, yüzde maske varmış gibi bir görüntüye sebep olur. Pudranın abartılı olmaması için alırken elinizin üzerine sürerek cildinize uygun olan rengi seçebilirsiniz.

Doğru pudra sürme teknikleri

Pudra sürerken dikkat edilmesi gereken ana unsur fondotenin üzerine pudra sürülmesidir. Fondoten gün içerisinde yağlanmaya neden olur. Pudra ise cildin yağlı görünmesini önler. Fakat fondoten üzerine pudra sürerken ince yapıda olan transparan pudraların sürülmesi gereklidir. Böylece abatılı bir görüntü ortaya çıkmaz. Eğer doğrudan cildin üzerine pudra sürecekseniz önce nemlendirici krem kullanmalısınız. Kaliteli bir makyaj için pudra seçimi önemlidir. Cilt yapısını uygun olmayan pudraların kullanımı sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Pudra makyajı sabitleyerek daha doğal görünmesini sağlar.

Farklı olmayı seven bayanlar genelde simli pudra kullanmayı tercih ediyor. Simli pudra kullanılırken aşırı dozda kullanılmamalıdır. Fırça yardımıyla yüze hafif dokunuşlar yapmak yeterlidir. Aşırı kullanımı pullanma ve soyulma gibi problemlerin oluşmasına neden olur. Kaliteli ve bilinçli alınan bir pudra sayesinde canlı ve doğal bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3627 defa okundu.

Benzer kadın haberleri