Parlak ve hacimli saçlar için ne yapmalı?
Sponsorlu bağlantı
Günde 50'den fazla saç telinin dökülmesi saçın hacmini zayıflatarak zayıf ve güçsüz görünmesine neden olur. Saç dökülmesini önleyerek saç köklerinin güçlenmesi saçın daha dolgun görünmesini sağlar. Bu nedenle sağlıksız beslenme, yetersiz su tüketimi, güneş ışınları, stres, saçları çok sık boyamak, saçı kuruturken ve şekil verirken kullanılan saç ısıtıcıları saçın dökülmesine ve zayıf görünmesine neden olan faktörlerdir.

Kabarık ve dolgun saçlar

Saçlarınızın daha parlak ve güçlü görünmesi için doğal kıllardan yapılmış fırçayla saçlarınızı taramalısınız. Böylece saçı fırçaladığınızda yağlar eşit olarak dağılacak ve saç parlaklık kazanacaktır. Saçı her gün yıkamamak gereklidir. Sıcak su saçın kırılmasına neden olacağından soğuk suyla saçlar yıkanmalıdır. Buğday, soya ve ipek proteini içeren hacim veren ürünler kullanmak saçın dolgunluk kazanmasını sağlar. Ayrıca kısa kestirerek ve büyük bigudilerle saçın kabarık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hacim veren besleyici maske

1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 yumurta sarısı,1 çorba kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak sürün. 15 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Doğal saç bakım maskesiyle saçlarınız daha dolgun, güçlü ve canlı olacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 5649 defa okundu.

Benzer kadın haberleri