Parlak ve canlı saçlar için öneriler
Sponsorlu bağlantı
Her kadının rüyası olan uzun, dolgun ve parlak saçlara doğru kesim, yıkama ve tarama şekliyle kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın kesim şekli ne kadar kısa ve aynı boyda ise o kadar daha dolgun görünür. Küt, kat kat, düz, kırık ve orta boy kesimler saçı olduğundan 2 kat daha kabarık gösterir. Katlı kesimler saçınızın daha uzun görünmesini sağlar. Saçınıza spreyi en az 30 cm uzaklıktan kullanmalı, parlatıcılı ve silikonlu spreylerden uzak durulmalıdır. Kullanacak olduğunuz jölenin kaliteli olması gerekir. Ağır yağlı jöleler saçınıza baskı uygulayarak sönük görünmesine neden olacaktır.

Dolgun ve parlak saçlar

Saçlarınızı tararken kullandığınız plastik taraklar saçın kırılmasına neden olur. Oysa doğal kıllardan yapılmış tarakla saçınızı taradığınızda saç diplerinde ki yağlar saça eşit olarak dağılır ve daha parlak görünmesini sağlar. Saç protein ve keratinden oluştuğu için buğday, ipek ya da soya proteini içeren hacim ürünlerini kullanarak da saçlarınızı daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnce saçlara nasıl hacim kazandırılır?

Saçlarınızı hacim veren şampuanlarla yıkadıktan sonra kökten uca doğru kurutun. Küçük parçalar halinde ayırdığınız saç tutamlarını tek tek kurutmak saçlarınızın daha kabarık görünmesini sağlar. Ayrıca saçlarınızı uzama yönünün tersine doğru fön çektikten sonra geriye doğru tararsanız saçlarınız yüksek hacim kazanacaktır. Bu sırada saçlarınızın elektriklenmemesi için saç kremi yada köpük kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3421 defa okundu.

Benzer kadın haberleri