Nemlendirici seçerken nelere dikkat edilmelidir?
Sponsorlu bağlantı
Yaz kış demeden her mevsim kullanılan nemlendirici kremler, cildin su ihtiyacını karşılar, kurumasını önleyerek cildin doğal nemini korumasına yardımcı olur. Ciltte ki ince çizgileri ve kırışıklıkları önleyerek dış etkenlere karşı cildin direncini arttırırlar. Nemlendirici seçerken mutlaka en az 30 koruma faktör olmasına ve üzerinde SPF(Güneş koruma faktörü) yazmasına dikkat edin. Bu nemlendiriciler aynı zamanda Güneş'ten gelen UV ışınlarının zararlı etkisinden de cildinizi koruyacaktır.

Cilt tipine göre nemlendirici seçimi

Kuru ciltler
Kuru cilde sahip kişiler, hayvansal ve bitkisel yağlardan yapılan kolojen içerikli nemlendiriciler tercih etmelidir. Gün içinde 6 saatte bir nemlendirici kullanılması gereklidir.

Yağlı ciltler

Yağlı ciltler yağ oranı düşük ya da yağsız nemlendiriciler seçmelidir. Bu yağsız nemlendiricilerde polimer, kil ya da pudra bulunduğundan fazla yağı emerek cildin yağ dengesini sağlarlar. Yağlı ciltlerde sivilce sorunu daha fazla görüldüğünden seçecek olduğunuz ürünün üzerinde non-comedogenic, non-acnegenic, salicylic asid ve oil control yazmasına dikkat etmelisiniz.

Normal ciltler

Cildinizi makyaj ve kirden tonikle temizledikten sonra özellikle gece yatmadan önce krem sürebilirsiz. Cildin yağ dengesini koruyarak sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1627 defa okundu.

Benzer kadın haberleri