Makyaj öncesi cilt bakımı
Sponsorlu bağlantı
Makyajınızın daha iyi görünmesini sağlamak için cildinizi makyaja hazırlamanız gerekir. Cildinizin temiz olması daha kolay makyaj yapmanızı sağlarken aynı zamanda cildinizin parlamasını da sağlayacaktır.

Cilt temizliği önemli

Her gün makyaj yapan kişiler mutlaka uymadan önce makyajı çıkarıp cildi temizleme losyonu ve tonikle temizlemelidir. Günde en az 7 saat cildin nefes alması sağlanmalıdır. Sürekli makyaj yapmak ve temizlenmeyen cilt, hücreleri yenileyemez ve yorgun düşer. Böylece cilte kırışıklık ve sivilce sorunları görülmeye başlar. Cildin erkenden yaşlanmaması için cildin dinlendirilmesi gerekir. Gece yatmadan önce cildi temizleyen ve dinlendiren maskeler uygulayabilirsiniz. Gül suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürmek cildin dinlenmesinde oldukça etkilidir. Gece kremi kullanmak da cildinizi makyaja hazırlar.

Makyaj öncesi bakım

Gündüz makyaj yapmadan önce güneşten korucuyu krem, gece ise makyajın daha kalıcı olması için nemlendirici krem kullanılmalıdır. Yağlı cilde sahip olanlar az yağlı ya da yağsız kremler kullanmalıdır. Yağlı ciltlerde makyaj daha çabuk akacağından makyaj altı bazını kullanarak uzun süre akmasını önlemiş olursunuz. Makyaj altı bazı ile daha az makyaj yaparken uzun süre kalıcılığını da korumuş olacaksınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1807 defa okundu.

Benzer kadın haberleri