Makyaj modası: Beyaz eyeliner
Sponsorlu bağlantı
Son yıllarda makyajın vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelen eyeliner, gözlerinize faklı bir hava katmasını isteyenler için bu kez beyaz olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz eyeliner sayesinde gözleriniz daha dikkat çekiçi ve parlak görünecektir. Beyaz eyeliner kullananlar gözlerinizi göz kalemi ve rimel ile desteklemelidir. Açık mavi tonlarında far kullanarak da buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

Beyaz likit eyeliner nasıl sürülür?

En popüler eyeliner sürme tekniği olan kedi gözü tekniği ile özellikle gözleri yuvarlak olan bayanların daha çekik gözlere sahip olmasını sağlıyor. Göz pınarından gözlerin dış uçlarına kadar kuyruklu bir şekilde rahatlıkla uzatarak kullanabilirsiniz. Farklı görünmeyi sevenler için önerebileceğimiz bir diğer teknik ise gözün üst kısmına siyah, alt kısmına ise beyaz eyeliner çekerek yine ilgi odağı olabilirsiniz. Gözlerinizin üst ve alt kısımlarına önce siyah sonra beyaz eyeliner çekerek karışık bir teknik de uygulanabilir.

Gözlerinize daha gizemli bir hava katmak için dumanlı eyeliner uygulayabilirsiniz. Bunun için önce göz kapağının üstüne beyaz eyeliner sürün sonra fırça yardımıyla gözlerinizin üstüne yaydırın. Böylece dumanlı bir hava elde edebilirsiniz. Gözlerinizin iç kısımlarında ince bir şerit şeklinde çekilen eyeliner gözlerin uç kısmlarında daha kalınlaşarak çekilebilir. Böylece küçük gözlerin daha büyük görünmesi sağlanabilir. Bir diğer eyeliner sürme tekniği ise sadece göz pınarının olduğu kısma kuyruksuz bir şekilde çekmektir. Ya da tam tersi uygulama ile sadece gözün orta kısmından sürmeye başlayıp uçlara kadar sürme tekniğidir. Bu teknikle büyük gözlerin daha küçük görünmesi sağlanabilir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2138 defa okundu.

Benzer kadın haberleri