Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?
Sponsorlu bağlantı
Makyaj fırçaları düzenli şekilde temizlenmediğinde her makyaj uygulamasında yüzümüzde tahrişlere neden olabilir. Daha önceki makyajlardan kalan ürün artıkları makyajımızı yaparken zorlanmamıza neden olabilir. Peki makyaj fırçalarını temizlerken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Öncelikle saf zeytinyağı ve anti bakteriyel sıvı sabun edinmemiz gerekiyor. Bir miktar saf zeytinyağı ve anti bakteriyel sıvı sabunu bir kap içerisinde yan yana dökelim. Fırçalarımızı teker teker bu karışıma sürelim ve bu karışımın makyaj fırçamızın her yerine nüfus etmesini sağlayalım. Eğer kap içerisinde bunu yapmakta zorlanıyor iseniz fırçayı karışıma buladıktan sonra avucunuzun içinde de fırçayı iyice karışımla kaplayabilirsiniz. Karışımı teker teker bütün fırçalara yedirdikten sonra on on beş dakika bekleyelim ki karışım fırçalarımıza iyice nüfus etsin.

Durulama kısmı ise oldukça önemli. Durulayacağımız su ne sıcak olmalı ne de soğuk. Tam ılık su ile fırçalarımızı yine avuç içimize sürterek durulamalıyız. Durularken fırçaların tam anlamı ile zeytinyağından arındığından emin olmalıyız ki tekrar kullanımda bize sorun çıkarmasın. Eğer durularken zeytinyağının tamamen temizlenmediğini düşünüyor iseniz bir miktar daha anti bakteriyel sıvı sabun alarak fırçalarınızı iyice durulayabilirsiniz. Durulama işleminden sonra fırçalarınızı derin bir kap içerisinde fırça kısımları yukarı gelecek şekilde kurumaya bırakın ve tamamen kurumadan kullanmayın.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1408 defa okundu.

Benzer kadın haberleri