Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylere kalıcı çözüm
Sponsorlu bağlantı
Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer ısısı cilde zarar vermeden kıl kökünü yakan ısıya dönüşür. Kıla renk veren melanin adlı pigment tarafından emilen lazer ışının dalga boyu kılları kökünden yok etmektedir. Göz kapaklarını korumak şartıyla tüm vücuda rahatlıkla lazer epilasyon uygulanabilir.

Epilasyon yaptırırken en ucuz fiyat sunan polikinik yerine, lazer epilasyon konusunda kendini ispatlamış polikinikleri tercih edin. Yakın çevrenizde epilasyon yaptıran kişilerin görüşlerini alın ve bulunduğunuz şehirde en iyi ve en hijyenik kliniğin hangisi olduğunu iyi araştırın. Fiyata değil kaliteye önem verin, herşeyden önemlisi sağlık.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?

12 yaşını doldurmuş ve koyu renkli tüylere sahip kişilere lazer epilasyon yapılabilir. Epilasyon sırasında ve sonrasında ağrı hissedilmez ancak epilasyon sırasında lazer cihazı kıl kökünü yaktığından canınızı acıtmayacak derecede biraz acı hissettirebilir. Uygulama sırasında kıl kökleri tahrip olduğundan lazer epilasyon uygulanan bölgede tekrar kıl çıkmaz. Ancak, hormonal düzensizlik/bozukluk olan kişilerde epilasyonlu bölge tekrar kıllanabilir. Bu durumda kişiye hormon tedavisi uygulanır.

Lazer epilasyon kimler için sakıncalıdır?

Gri ve beyaz saçlı kişilere, hiperpigmentasyon ve hipopigmentayon eğilimi olanlara, yakın zamanda lazer tedavisi görenlere, Herpes hikayesi olanlara, Tetracycline ve retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullananlara lazer epilasyon yapılmamaktadır. Lazer epilasyondan önceki 1 hafta ve epilasyondan sonraki ilk 2 hafta aktif olarak güneşlenmek sakıncalıdır.

Lazer epilasyon sonrası cilt nasıl görünür?

Eski model lazer epilasyon cihazları ile epilasyon yapıldığında cildin üst tabakasında yanık ve cilt lekeleri görülebilir. Ancak günümüzde kullanılan modern lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sayesinde epilasyon sonrası kalıcı yanık ve leke oluşması önlenebilir. Epilasyon sonrasındaki ilk yarım saat ciltte geçici kızarıklık görülmesi ise normaldır. Kıl köklerindeki yağların hareketinden kaynaklanan sivilce ve akne oluşumuda doğaldır. Epilasyon sonrası cilt bakımını ihmal etmeyin.

Lazer epilasyon kaç seans sürer?

Kıl köklerinin hepsi aynı büyüme evresinde olmadığından tek bir seansta uygulamayı tamamlamak genellikle mümkün değildir. Yaş, genetik ve hormonal faktörler, ilaç kullanımı ve metabolizma durumu kılın kalınlığını etkiler. Lazer epilasyondan sadece olgun fazdaki kıl kökleri etkilenir. İlk uygulamada kılların sadece %20'si yakılabilir. 4-8 hafta aralıklarla devam eden seans süreleri kişiden kişiye, hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre farklılık gösterebilir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 6318 defa okundu.

Benzer kadın haberleri