Kuruyan cilt için öneriler
Sponsorlu bağlantı
Cilt bakımı tüm insanlar önem taşır fakat bayanlar cilt bakımlarına daha fazla önem verirler. Dış görünümü güzelleştiren güzel bir cilttir. Kuru ciltlerin sürekli neme ihtiyacı vardır ve özel bir cilt bakımı uygulamak gerekir. Kuruyan cilt aşırı su kaybı yüzünden çabuk kırışacak ve yaşlanacaktır.

Hassas ciltlerde pul pul dökülmeler görülür

Kuruyan ciltler aynı zamanda aşırı hassas ciltlerdir ve zaman zaman kızarıklıklar ve pul pul dökülmeler yaşanır. Bu tür ciltlerde aşırı su kaybını bir nebze olsun önleyebilmek için günlük su tüketimi artırılmalıdır. Ama bu da yeterli gelmeyecektir, çünkü cildi gerekli bakım kremleriyle nemlendirmek gerekmektedir.

Mat görünümlü olan kuru ciltler zamana karşı gelemeyecek ve çabuk kırışacaktır. Cilt bakım kremleri alırken bir uzmandan yardım istemeniz gerekmektedir. Bazen kaliteli bir marka olarak bildiğiniz bir krem bile işinize yaramayabilir. Cilt bakım kremlerini satın almadan önce mutlaka deneme boyunu isteyerek bir süre kullanmanız faydalı olacaktır. Bu tür ciltlerde haftalık nem maskeleri, tonik, temizleyici, gündüz nemlendirici ve gece bakım kremi kullanmalısınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1205 defa okundu.

Benzer kadın haberleri