Kuru ciltler için nemlendirici doğal maske
Sponsorlu bağlantı
Kuruyan ciltlerde renk değişikliği, pul pul dökülmeler, gerginlik, kızarıklık, çatlaklar ve kırışıklıklar görülebilir. Evde yapacağınız tamamen doğal cilt maskesiyle, cildinizin su ihtiyacını karşılayarak cildin daha canlı görünmesini ve doğal nemine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici cilt maskesi

1 çay kaşığı nemlendirici krem, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı balı kase içerisinde çırparak karıştırın. Yüzünüze sürdükten sonra 30 dakika kurumasını bekleyin. Maskeyi yüzünüzden pamukla çıkardıktan sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayan bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Cildin su ihtiyacını karşılayan doğal maske

2 adet marul yaprağı, 1 tane salatalık, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı sütü mikserde karıştırarak püre haline geitirin. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika kurumasını beklettikten sonra durulayın. Marul ve salatalığın içerdiği doğal su cildin içine işleyerek cildin su ihtiyacı karşılayacaktır.

Suna Dumankaya'dan kuru ciltler için nemlendirici maske

1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak yüzünüze masaj yaparak sürün 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Ardından badem yağını pamukla cildinize sürün. Bir gece bekletikten sonra cildinizin daha yumuşak ve parlak olduğunu göreceksiniz. Kuru ciltlerin nemlendiren bu maskeyi haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

 


Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1762 defa okundu.

Benzer kadın haberleri