Koltuk altı kararmasına doğal çözüm
Sponsorlu bağlantı
Özellikle askılı ve kolsuz kıyafetlerle birlikte hoş görünmeyen bu esmer lekeler genellikle koltuk altının ve yumuşak dokuya sahip ten bölgelerinin havasız kalmasından meydana gelir. Aşırı sıcak ağda yapılması, hatalı epilasyon, deodorantların terle karışarak cilde zarar vermesi, kalitesiz kozmetik ürünleri ve çok sık traşlamak ciltte (genellikle koltuk altında) kararmaya neden olan ana sebeplerdir. Kilolu bayanlarda ise aşırı sürtünmeden dolayı lekeler oluşabilir.

Koltuk altı kararması nasıl geçer?

Koltuk altındaki kararmasını engellemek ve lekelerden kurtulmak için piyasada satılan koltuk altı beyazlatıcıları veya koltuk altı kararmayı engelleyici kremleri tercih edebileceğiniz gibi evde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz tamamen doğal beyazlatıcı tarifleri (maske veya bakım kürleri) de deneyebilirsiniz. Bakım kürünü cilde uygulamadan evvel ciltteki ölü tabakanın atılması için vücudunuzu keseleyin. Kese, ciltteki gözenekler açar ve cildin daha rahat nefes alması sağlar.

Koltuk altı kararması için limon

1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı elma suyunu karıştırdıktan sonra koltuk altı ve bikini bölgesine sürün. 15 dakika beklettikten sonrra maskeli bölgeyi yıkayın. Kararmış bölgelerde sürtünmeden dolayı oluşan tarhişi önlemek için bebek pudrası kullanın.

Koltuk altı kararması için sirke

Suna Dumankaya'nın özel formülü olan sirke kürü; 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırdıktan sonra cildinize sürün. 20 dakika kurumasını bekletikten sonra yıkayın ve bebek pudrası sürün. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayın. 1 ay içerisinde kararmış bölgenin beyazladığını farkedeceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 10945 defa okundu.

Benzer kadın haberleri