Kış makyajında nelere dikkat edilmelidir?
Sponsorlu bağlantı
Kışın makyaj yaparken soğuk havanın etkisiyle solgun görünen cilde canlılık vermek amacıyla bronzlaştırıcı kremler kullanılmalıdır. Kremsi yapıda ve kolay uygulanabilen ürünler kullanılmaya çalışılmalıdır. Kış aylarında makyajın ağır görünmemesi için gözler belirgin, cilt ve dudaklar da daha fresh tonlar tercih edilmelidir.

Sarışın ve beyaz tenlilere makyaj önerileri

Beyaz tenli bayanlar makyaj yaparken koyu tonlarda ki göz farı makyajı daha ağır göstereceğinden daha açık tonlara yönelmelidir. Göze baskın tonlar yerine daha hafif tonlar tercih edilmelidir. Mavi, ela ve yeşil gözlü bayanlar bakır ve toprak tonlarında far kullanmaları daha doğal görünmelerini sağlayacaktır. Farın üzerine gölgelendirme yapılarak belirgin kalem sürülebilir. Allık seçerken doğal durması için hafif bakır tonlarında tercih edilmelidir. Beyaz tenliler ruj seçerken uçuk renkler ve gül kurusu renkleri tercih ederek güzel bir görünüme kavuşabilirler.

Esmer tenlilere makyaj önerileri

Esmer tenli bayanların kışın makyaj yaparken en fazla dikkat etmesi gereken şey cilt rengiyle fondotenin uyumlu olmasıdır. Fondoten cilt renginden bir ton daha koyu tonlarda seçilmelidir. Göz makyajında füme, toprak ve bakır tonlarını tercih edebilirler. Siyah ya da kahve kalem kullanabilir ve eyelineri dışa doğru çekebilirler. Bronz ten allık ve şeftali tonlarında ruj tercih ederek makyajını tamamlayabilirler.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2517 defa okundu.

Benzer kadın haberleri