Kaşları öne çıkaran makyaj hileleri
Sponsorlu bağlantı
Kaşlar, göz renginizin ve gözlerinize yaptığınız makyajın öne çıkmasını sağlar. Kaşlarınıza verdiğiniz şekil ve yaptığınız kaş makyajı sayesinde etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Doğru kaş makyajı nasıl yapılır?

Kaşlarınızda ki seyreklikleri ve şekil bozukluklarını göz kalemiyle düzelterek kaşlarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Kaşlarınıza göz kalemiyle fazla bastırmadan hafif vuruşlarla renklendirerek abartılı görünmesini engelleyin. Açık renk kaşlarınız varsa kahverengi ya da gri göz kalemi kullanmalısınız. Kaşlarınızın daha kalkık görünmesini istiyorsanız kaşlarınızın altına açık renk far veya highlighter kullanarak kaşlarınızda farklı bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Ayrıca kaş farı kullanarak düşük olan kaşlarınızı biraz daha kalkık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sert ve pudralı göz kalemi kullanmak kaşların dökülmesine yol açar. Bu nedenle balmumu içeren yumuşak kalemleri tercih edin. Kaşlarınızı her gün kaş fırçasıyla hep aynı yöne doğru tararsanız kaşlarınıza daha kolay şekil verebilirsiniz. Seyrek kaşları olanlar boşlukları doldurmak için kaşları önce ters yöne doğru tarayıp göz kalemiyle renklendirdikten sonra kılın doğuş yönüne doğru tekrar tarayın. Böylece boşluklar daha kolay dolacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2358 defa okundu.

Benzer kadın haberleri