Karma ciltler için evde bakım
Sponsorlu bağlantı
Karma cilde sahip bayanların yüzün T bölgesi yani alın ve burun çevresi yağlı, yanaklar ise kuru olduğundan bakım yapmaları daha zordur. Karma ciltlerde kuru bölgelerin nemlendirilmesi, yağlı bölgelerin ise yağ dengesinin sağlanması gereklidir. Bakımı zor olan bu ciltler için cildi dengeleyici doğal maskeler uygulayabilirsiniz.

Karma ciltler için doğal cilt bakımı

  1. Üzümü ezip 2 çay kaşığı kadar suyunu çıkardıktan sonra kremin içine karıştırarak cildinize sürün. Cildi arındırarak yağ oranını dengeleyecektir.
  2. Havuç, salatalık, elma, su teresi, maydanoz ve limon suyunu mikserde karıştırarak ezin. Yüzünüze uyguladığınız bu maskeyi 30 dakika beklettikten sonra ılık duyla durulayın. Cildin su ihtiyacını karşılayarak nemlenmesini sağlayacaktır.
  3. Birer tatlı kaşığı bal ve gül suyunu karıştırarak cildinize sürün. 15 dakika beklettikten sonra durulayın. Cilde parlaklık veren bu karışımı haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.
  4. Bir tatlı kaşığı bira mayası 1 tatlı kaşığı sütün içinde eritilip mayalanması beklenir. Mayalanan karışım cilde sürülür. 15 dakika bekledikten sonra durulanır. Bira mayası cildi yağlardan arındırırken süt ise kuru bölgelerin nemlenmesini sağlayacaktır.
  5. Bir elmayı rendeleyerek içine 1 çay kaşığı kil ilave edin. 1 tatlı kaşığı kremle karıştırarak yüzünüze sürün. Kil cilde peeling etkisi yaparak temizlerken, elma ise cilde ferahlık sağlayacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1943 defa okundu.

Benzer kadın haberleri