Kalıcı göz makyajının sırları
Sponsorlu bağlantı
Makyaj yapmak insanlarla daha iyi bir iletişim kurmanızı ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Bazı teknikleri uygulayarak doğru bir göz makyajı yapabilirsiniz. Her bayanın makyaj çantasında olan malzemeler iyi bir göz makyajı yapmanız için yeterli olacaktır.

Göz makyajı için püf noktaları

Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın üzerine vanilya, beyaz ya da kahve tonlarında baz uygulaması yapın. Far sürmeden önce yapacak olduğunuz bu uygulama sayesinde farınız daha iyi görünecektir. Bu baz isteğe göre ince pullu da olabilir. Böylece ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sonra farınızı yoğun olmadan hafif dokunuşlarla göz kapağınızın üzerine yaydırarak sürün. Farınızı kullandığınız renkten bir ton daha koyu renk seçerek gözle kaş arasındaki çukura V şeklinde gölgelendirme yaparak gözlerinizin daha buğulu görünmesini sağlayabilirsiniz.

Far uygulaması bittikten sonra üst kirpik diplerine eyelineri ince cizgi şeklinde başlayıp göz uçlarında kalınlaşacak şekilde sürebilirsiniz. Eyelineri ince sürmek yapılan hataların daha kolay düzeltilmesini sağlar. Alt kirpik diplerine ise siyah ya da kahve tonlarında bir kalem çekebilirsiniz. En son olarak kirpiklerinize  bol rimel sürerek dikkat çekici güzel gözlere sahip olabilirsiniz. Rimel sürerken dikkat etmeniz geren püf noktası ise üsten aşağı doğru sürmektir. Böylece kirpiklerin topaklaşmasını önleyecek ve daha uzun görünmesini sağlayacaksınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2906 defa okundu.

Benzer kadın haberleri