Kalemle kaş nasıl boyanır?
Sponsorlu bağlantı
Gözlerinizle bütünlük sağlayarak bakışlarınıza anlam katan kaşlar sayesinde ciddi, masum, çocuksu ya da büyüleci bir yüze sahip olabilirsiniz. Kaşlarınız seyrek, düşük ve şekilsiz ise kaş kalemi ile istediğiniz kavisi yaratarak kaşların kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de kaş kalemi ile kaşlarınızı boyayarak daha kalın, kavisli, üçgen, ark ya da masum kaş şekilleri yaparak yüz hattınıza en uygun kaş şekline sahip olabilirsiniz.

Kalemle kaş boyarken doğallıktan vazgeçmeyin

Kaş boyarken doğallığı yakalamak için mutlaka kullandığınız kalem ile kaş ve ten renginizin uyumlu olmasına dikkat edin. Beyaz tenli ve sarışın olanlar açık kahve ve gri tonlarını, esmer olanlar ise siyah ve koyu kahve tonlarını tercih etmelidir. Bir ton koyu ya da açık renkte kalem kullanmanız yapmacık (doğal olmayan) görüntü oluşturabilir. Kaş kalemi ile kaşlarınızdaki boşlukları boyayarak daha kalın kaşa sahip olabilir ve kaşlarınıza istediğiniz kıvrımı vererek kaşların daha düzgün görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kalemle kaş nasıl şekillendirilir?

Kaşlara doğru şekil vermek kadar kaşın nasıl boyandığı da önemlidir. Doğru kaş boyama tekniği ile acele etmeden mükemmel kaşlara sahip olmak sizin elinizde. Kaşlarınızı boyamadan önce yüzünüzü tonik ile temizlemeyi ihmal etmeyin. Mükemmel kaş makyajına başlıyoruz, hazır mısınız?

Kaşlarınızı boyamadan önce kaşın etrafına pudra ile çerçeve oluşturun. Boşlukları belirginleştirmek ve kaş tüyleri üzerinde biriken pudradan kurtulmak için fırça ile tarayın. Kaş boyama kalemi ile kaşınıza vermek istediğiniz şekli çizin. Çizgilerrin çok belirgin olmaması için kalemi fazla bastırmayın.

Kaş kalemini dik bir şekilde sürmek koyu belirgin çizgilerin oluşmasına neden olacağından yatay hareketlerle boşlukları doldurun. Kaşlarınızın doğal şeklini bozmadan yumuşak hareketlerle kaşınızı boyayın. Kalemle sert vuruşlardan kaçının. Kaşlarınızdaki kıllar çok inceyse kalemin üzerine kaş farı kullanarak daha dolgun görünüm elde edebilirsiniz. Kaş boyama işleminiz bittikten sonra kaşın dışına taşan boyayı pamuk ya da kulak temizleyici çöp yardımıyla silerek temizleyin.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 46248 defa okundu.

Benzer kadın haberleri