Isırgan otu ile kepekten kurtulun
Sponsorlu bağlantı
Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen ısırgan otu, saçlarda ki kepek sorununu da tamamen ortadan kaldırmaya yarayan güçlü bir etkiye sahiptir. Saçların kepeklenmesini, kırılmasını ve dökülmesini önleyen ısırgan otu ayrıca saçı güçlendirerek daha canlı ve parlak olmasını sağlar.

Cilt kendini yenilerken yeni hücrelerin oluşumu ve ölü hücrelerin normalden daha hızlı bir şekilde atılması sırasında saç derisinde kepeklenma meydana gelir. Kepek saçlarınız temiz olsa bile kirli bir görüntü oluşturur. Aşırı kepeklenme kaşıntıya da sebep olur. Cilte yağlanma, kabuklanma, mantar, saçı az ya da çok yıkamak, jöle, saç spreyi gibi ürünler kullanmak, kuru cilt, sedef hastalığı ve az su içmek kepek oluşumuna neden olan faktörler arasındadır. Saçlarınızın kepek sorunundan kurtulması için 2-3 günde bir şampunla yıkanmalı ve uzun süre saçta şampuan bekletilmemelidir. Aşırı fırçalanmamalı ve taranmamalıdır.

Isırgan otlu saç bakım kürleri

5 poşet ısırgan otu çayını yarım litre kaynak suyun içine atıp 10 dakika demlenmesini bekleyin. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu su ile masaj yaparak durulayın. Kepek sorunundan tamamen kurtulduğunuzu ve saçlarınızın eskisinden daha güçlü olduğunu farkedeceksiniz.

Bir su bardağı elma sirkesini kaynatmadan ısıtıp içine 1 avuç ısırgan otu ilave edin. Demlendikten sonra saç derisine masaj yaparak haftada 3 defa uygulayın. Saç derinizin ölü hürelerden arındığını ve kepek sorundan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1975 defa okundu.

Benzer kadın haberleri