Her cilt tipine uygun patlıcan maskesi
Sponsorlu bağlantı
Değişen hava koşulları, uzun süre tozlu ve kirli ortamda kalmak, sigara dumanı, güneşin zararlı ışınları gibi zararlı faktörler cildin doğal yapısını bozarak çeşitli cilt sorunlarına neden olur. Sivilce, cilt kırışıklıkları, cilt renginin solması, cilt kuruluğu ya da cildin aşırı yağlanmasına karşı doğal patlıcan maskesi oldukça etkili bir çözüm yoludur.

Patlıcan maskesinin faydaları

Her cilt tipine uygun olan patlıcan maskesini gönül rahatlıklağıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Yağlı ciltlerde fazla yağlanmayı önleyerek cildin yağ dengesini sağlayan patlıcan maskesi, kuru ciltlerde ise cildin nem kazanmasını sağlar. Ciltteki kırışıklıkların oluşumunu azaltır. Cilt hücrelerinin beslenmesini ve yenilenmesini sağlayarak doğal parlaklık ve canlılık kazandırır. Ciltteki ölü tabakayı sıyırır. Gün içerisinde cildin maruz kaldığı toz, kir ve mikropları temizler. Patlıcan maskesi sağlıklı, pürüzsüz ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak isteyen bayanların en ideal tercihidir.

Patlıcan maskesi için malzemeler

Yarım patlıcan
Kaymak
1 diş sarımsak
2 bardak su

Patlıcan maskesi nasıl hazırlanır?

Yarım patlıcanı suda yıkadıktan sonra kabukları ile birlikte dilimleyerek 2 bardak su dolu kap içerisine atın ve orta ateşte kaynamaya bırakın. Su kaynamaya başladığında 2 diş sarımsağı ezip kaba ilave edin. Karışım lapa hale gelinceye kadar ezerek karıştırın. Son aşamada kaymağı da ilave ederek karışım krem halini alıncaya kadar karıştırın.

Patlıcan maskesi nasıl uygulanır?

Hazırlanan patlıcan maskesini, boyun ve yüz bölgesine sürün ve en az 25 dakika bekleyin. Süre sonunda maskeli bölgeyi ılık su ile durulayın. Dilerseniz, patlıcan maskesini gece uyumadan evvel cildinize sürüp, sabah uyandığınızda ılık suyla durulayabilirsiniz. Maskenin etkisini hissetmek için 2 ay boyunca haftada en az bir defa uygulanmalıdır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 9178 defa okundu.

Benzer kadın haberleri