Güzelliğinizi makyaj hataları ile gölgelemeyin
Sponsorlu bağlantı
Güne güzel başlamak, kendimizi iyi hissetmek ve gün boyunca kendimizi ve etrafımızdaki insanları etkilemek için makyaj yapmaya oldukça fazla zaman ayırırız. Zamanımızın uzun bir bölümünü kaplayan makyaj harika görünmemizi de sağlayabilir, yaptığımız ufak hatalar nedeni ile tamamen bir fiyasko da olabilir.

En sık yapılan makyaj hatalarından biri kullandığımız kalemi gereğinden kalın sürmektir. Göz kalemi kullanmanın sebebi daha belirgin gözlere sahip olmaktır. Gözlerimizin altına kalın bir şekilde sürdüğümüz göz kalemi nedeni ile gözlerimizi olduğundan daha ufak görünmesini sağlamanın yanı sıra istemeden kendimizi daha yaşlı gösterebiliriz. Gözlerimizin alt kısmına uygulayacağımız kalemi daha ince ve daha doğal tonlarda olması bu hatayı ortadan kaldırmamızı sağlar.

Makyaj yaparken yaptığımız bir diğer hata ise allık sürerken karşımıza çıkar. Süreceğimiz allığı fazla uygulamak ve dağıtmadan bırakmak yüzümüzde oldukça kötü bir görünüm ortaya çıkmasına neden olur. Allık sürerken sorun ile karşılaşmamak için allığı uyguladıktan sonra ister elimizle istersek de bir fırça yardımı ile fazlalığını almak ve yüzümüzde tamamen dağıtmaktır. Böylece daha doğal bir görünüme sahip oluruz.

Yüzümüzde en belirgin yer ise kaşlarımızdır. Kaşlarımız bir nevi kişiliğimizi yansıtır. Bu nedenle kaşlarımıza şekil verirken çok dikkatli olmalıyız. Kaşlarımızı haddinden fazla kalın boyamak yüzümüzün şeklini değiştirmemize neden olur. Bu hataya düşmemek için kaşlarımızı olduğunca doğal haline bağlı kalacak şekilde boyamamız olacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1460 defa okundu.

Benzer kadın haberleri