Gözaltı morluklarını silen patates maskesi
Sponsorlu bağlantı
Gözaltı ve göz çevresinde oluşan mor halkalardan kurtulmak için her yöntemi deneyip başarılı olamadınız mı? En bilinen ve uygulanan yöntem mor halkaları basit makyaj hileleri ile kapatmaktır. Gözaltındaki koyu halkaları kapatıcı ile kapatmaya çalışabilirsiniz ancak bu yöntem kalıcı değil. Yorgun olan cildi kozmetik ürünlerindeki zararlı kimyasallara maruz bırakarak daha yormak ve nefes almasını engellemekten başka bir şeye yaramaz.

Gözaltında oluşan koyu halkaların düşmanı patatestir. Patates yüzyıllardır gözaltı halkalarını tedavi etmek için kullanılır. Patatesin içeriğinde bulunan katekolaz adı verilen madde, çok etkili bir cilt beyazlatıcı ve yenileyicidir. Piyasada bulunan cilt beyazlatıcı ve cilt gençleştirici kozmetik ürünlerinin içeriğinde Katekolaz'a rastlamak mümkün.

Gözaltı morluklarını patates ile giderme

Birkaç tane patatesi yıkayıp soyduktan sonra blenderden geçirin. Püre haline dönüşen patatesleri iki ayrı tülbendin içine paylaştırın. Tülbentleri her iki gözünüzün altında yerleştirin ve 15-20 dakika bekletin. İşlem sonunda yüzünüzü yıkayarak gözaltlarına nemlendirici krem sürün. Evinizde kolayca hazırlayacağınız pratik patates maskesini haftada bir kaç defa tekrarlayarak gözaltında oluşan morluklara, halkalara "elveda" deyin.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3563 defa okundu.

Benzer kadın haberleri