Göz şekillerine göre makyaj nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Herkes iri ve birbirine orantılı gözlere sahip olmak ister. İster küçük, büyük veya yuvarlak ister birbirine yakın veya uzak gözlere sahip olun küçük makyaj hileleri ile gözlerinizdeki kusurları örtebilirsiniz.

Büyük ve çıkık gözler

Büyük ya da çıkık gözlere sahipseniz makyaj yaparken koyu renkleri tercih etmelisiniz. Göz kapağından kaşa doğru açılacak şekilde far uygulanmalıdır. Siyah kalem ve eyeliner uygulayarak yapacağınız dumanlı göz makyajı ile iri gözlerinizi daha küçük gösterebilirsiniz.

Küçük gözler

Koyu renkli far ve kalemler küçük gözlerinizin daha da küçük görünmesine neden olmaktadır. Açık renkli bir far veya aydınlatıcı ile göz pınarlarını ışıklandırarak daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Kirpik üzerine ve kaş altlarına da açık renkte far uygulayabilirsiniz. Açık renkte bir kalem tercih edebilir ve kirpiklere maskara uygulayabilirsiniz. Rimel uygularken ise kirpik diplerine sürmeden sadece kirpik uçlarına sürebilirsiniz. Böylece gözleriniz olduğundan daha büyük görünecektir.

Yuvarlak gözler

Yuvarlak gözlere sahipseniz göz kapağının kenarlarına kalem sürerek daha köşeli hale getirebilirsiniz.  Far, rimel, kalem ve eyeliner kullanırken göz kapağının iç ve dış kısmına daha koyu orta kısmına ise daha açık sürülmelidir. Eyelineri göz kapağının dışına uzatılarak yapılan kedi gözü makyajı yuvarlak gözlere daha çok yakıştığından uygulayarak deneyebilirsiniz.

Düşük gözler

Dış köşelerden aşağı doğru eğimli olan düşük gözlere doğru makyaj yaparak kalkık bir görüntü elde edebilirsiniz. Eyeliner ve kalemi uçlardan yukarı doğru gelecek şekilde çekilmelidir. Far ise göz kapağının dışından yukarı doğru koyu renkte sürülmelidir. Gözlerde dengenin sağlanması için gözlerin orta ve iç kısımlarına aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Göz kapağı görünmeyen gözler

Göz kapağı sarkarak görünmeyen bir göze sahipseniz küçük gözlerdeki gibi açık renkleri tercih etmelisiniz. Göz pınarlarına ve kaşa yakın yerlere aydınlatıcı sürmeli göz yaşı çizgisine ise açık renkte bir kalem sürmelisiniz. Göz kapağı görünmediği için kaşlara yakın yerlere ve kaşlara açık renkte far sürerek daha dengeli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Birbirine yakın gözler

Birbirine yakın gözlere sahipseniz göz kapağında açık renkleri tercih etmelisiniz. Göz kapağını iç kısmına açık renkte far kullanmalısınız. Gözün dış kısımlarına koyu renkte kalem ve eyelineri uzatarak kullanırsanız gözleriniz birbirinden daha uzak görünecektir. Gözleri birbirinden ayıracak diğer bir yöntem ise kaşın altına aydınlatıcı uygulamaktır.

Birbirinden uzak gözler

Eğer gözleriniz birbirinden uzak ve şakaklara yakın ise göz kapağının iç kısımlarına koyu renkte kalem ve far uygulayabilirsiniz. Gözün dış kısımlarına ise açık renkte far uygulayabilirsiniz. Böylece gözlerinizi birbirine daha yakınmış gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 17115 defa okundu.

Benzer kadın haberleri