Göz çevresi bakımı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Göz çevresinde ki deri çok ince ve hassas olduğundan diğer bölgelere göre daha çabuk yıpranır. Altında hiçbir destek olmayan göz çukuru rengi dış etkenlere bağlı olarak hızla değişir. Özellikle güneş, stres, yorgunluk, alkol, uykusuzluk, kansızlık ve ışık gibi bir çok faktör göz altı derisinin renk değiştirmesinde büyük rol oynuyor. Göz çevresinde daha az yağ dokusu olduğundan cilt kendi kendini yenileyemez. Göz çevresnde ki ince deriyi korumak için cilt tipinize uygun bir nemlendiriyici her gün kullanarak cildin beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Göz makyajı nasıl temizlenir?

Kullandığınız eyeliner, rimel, far ve kalem gibi göze uygulanan makyaj ürünleri kimyasal maddeler içerdiğinden göz çevresindeki deride kırışıklık ve gözeneklerin oluşmasına neden olmaktadır. Uykuda hücreler kendini yenilediğinden göz makyajınızı temizlemeden uyumak cildin ciddi oranda hasar görmesine neden oluyor. Göz makyajını temizlerken gözün dış kenarından buruna doğru yavaş hareketlerle fazla bastırmadan temizlenmelidir. Bazı suya dayanıklı makyaj ürünlerinin çıkarılması daha zordur. Waterproof temizleme losyonu ile bu ürünler kolayca çıkarılabilmektedir. Ardından temiz bir tonik  uygulanmalıdır.

Göz çevresi için doğal bakım yöntemleri

Göz altında oluşan kırışıklılar, şişlikler, lekeler ve göz altı morluklarından kurtulmak için A ve E vitamini içeren cildi besleyen yağlar uygulamak faydalı olacaktır. Kayısı çekirdeği yağı, buğday yağı, avakado yağı, badem yağı ve zeytin yağı gibi yağlar hücrelerin yenilenmesinde ve kırışıklıkların ortadan kalkmasında etkilidir. Pamuk yardımıyla göz çevresine her gün yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Uyandığınızda daha berrak bir cilde kavuşmuş olacaksınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2911 defa okundu.

Benzer kadın haberleri