Göz altı kapatıcıları nasıl kullanılır?
Sponsorlu bağlantı
Makyaj uzmanlık gerektiren bir iştir ve her bayan zamanla bu konuda uzmanlaşır. Bu işlemi gerçekleştirirken yüzün güzel yönleri ortaya çıkarılırken, hatalı bulduğunuz yönleri de kapatılmalıdır. Genellikle makyajda; mascara, eyeliner, göz kalemi, göz altı kapatıcıları, ruj, pudra, fondöten, allık ve göz farları kullanılmaktadır.

Genelde makyaj yaparken göz altı bölgeleri pudra ya da fondöten ile kapatılmaya çalışılmaktadır. Bu hemen birçok kadının yaptığı bir hatadır. Çünkü göz altı bölgemiz oldukça hassas bir bölgedir ve yaşlanmaya eğilimlidir. Yaşlanma belirtileri önce göz altı torbaları, kırışıklıkları, sarkmaları ve morluklarla kendini belli eder. Gerekli makyaj hileleriyle bu bölgeyi kapamaya çalışmalısınız.

Göz altı kapatıcıları gerekli midir?

Fondöten ve pudra gibi kapatıcılar göz kenarınız için değil, yüzünüz için üretilmiştir. Oysa ki göz çevresi hassas bir bölgedir ve bu tür yanlış uygulamalarla daha hızlı bir şekilde kırışacaktır. Uygun ürünler kullanılmalıdır. Amaç o bölgedeki yaşlanma belirtilerini ve morlukları kapamaktır. Renk tonunu seçerken cildinizin bir ton koyusu tonlarda seçim yapmak gerekecektir ve bu tonlar daha çok kapatıcı olacaktır. Sabahları göz altı kapatıcıları sürerek makyajınızı yaptığınızda, yılların izini de bir çırpıda kapamış olursunuz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2188 defa okundu.

Benzer kadın haberleri