Fondöten ve kapatıcılar nasıl kullanılır?
Sponsorlu bağlantı
Cilt lekelerini, çilleri, sivilce izlerini, gözaltı morluklarının görünmesini önleyen kapatıcılar aynı zamanda dudak çizgilerini şekillendirir, burunda ki kızarıklığı giderir ve farın daha iyi görünmesn sağlar. Kapatıcı seçerken cilt tonunuzdan bir ton daha koyu olan renkte olmasına dikkat edilmelidir. Satın alacağınız ürünü seçerken kolunuzun iç tarafına sürerek kapatıyla teninizin renk uyumunu belirleyebilirsiniz. Kullanacağınız fondötenden bir ton daha açık olması gereklidir. Sarı tonlarında olan kapatıcılar sivilcelerin kapanmasında daha etkilidir.

Yağ bazlı kapatıcılar yüz çizgilerini belirginleştirirken, kalın tabaka halinde sürülen kapatıcılar ise ben ya da sivilcenin daha belirgin olmasına neden olur. Bu nedenler sivilce gibi cilt üzerinde ki kabarıklıkları pudra ile dengelemek gereklidir. Kapatıcıyı az miktarda parmak ucuyla cilde masaj yaparak sürmek en doğru sürme şeklidir.

Fondöten sürerken nelere dikkat edilmeli?

Kapatıcı üzerine uygulanan fondöten ise kapatıcıdan bir ton daha koyu renkte olması gereklidir. İyi bir makyaj için gerekli olan fondöteni az miktarda sürdükten sonra nemli bir sünger yardımıyla üzerini silin. Böylece daha pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz. Çok fazla fondöten kullanmak yüzde maske gibi görüneceğinden ince bir tabaka halinde sürülmesi gereklidir. Yüz de renk bütünlüğünü sağlamak için gözaltı ve kulak çevresine de sürülmelidir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2065 defa okundu.

Benzer kadın haberleri