Fondöten ile pudra arasındaki farklar
Sponsorlu bağlantı
Çok fazla makyaj yapmayan ya da makyaja yeni başlayan bayanlar çoğu zaman pudra ile fondöten arasında ki farkı bilmezler. İşte birbirini tamamlayıcı olan bu iki ürün arasında ki farklar.

Fondöten

Ciltteki lekeleri, sivilce izlerini gizlemek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kullanılan fondöten ile aynı zamanda mat bir görüntü elde edebilirsiniz. Yağlı cilde sahip olanlar yağsız fondöten kullanmalıdır. Sivilce izlerini, cil, ben ya da Güneş lekerini gizleyerek düz ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsİniz. Kuru ciltler ise yağlı ve nemlendiricili fondötenleri kullanmalıdır. Ayrıca Güneş koruma faktörü içeren ürünler tercih edilmelidir.

Pudra

Fondöteni tamamlayan pudra ise yüzün maske gibi yapay görünmesini engelleyerek daha doğal görünmesini sağlar. Fondötenin kapatıcılığını arttıran pudra ciltte ki kırışıklıkları ortadan kaldırarak pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Ayrıca fondötenin ciltte topaklaşmasını önleyerek cilde eşit dağılmasını sağlar.

Makyajın ışıkta parlama yapmasını önleyen pudra ile makyajınız daha güzel görünür. Majyajın uzun süre taze kalmasını sağlar. Pudra alırken toz pudralar etrafa bulaşabileceğinden preslenmiş pudraları tercih edin. Fondöten ve cilt renginize uygun bir pudra seçilmelidir. Ayrıca kuru ciltlerde kabarıklık oluşturabileceğinden kullanmaları  tavsiye edilmez.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 17288 defa okundu.

Benzer kadın haberleri