Evde kaş nasıl alınır?
Sponsorlu bağlantı
Evde uygulayacak olduğunuz yöntemle kaşlarınızın şeklini bozmadan alabilir ve kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Doğru kaş alma yöntemlerini öğrendiğinizde sürekli kuaföre gitme derdinden de kurtulmuş olacaksınız.

Evde ağrısız kaş alma teknikleri

Kaşların kolayca çekilebilmesi için öncelikle kaşlarınızın üzerine ılık suyla ıslatılmış pamukları yerleştirip bekletilmelidir. Böylece kaşları çekerken acı hissetmezsiniz. Açık renkteki kılları daha iyi görebilmek için kaş fırçası yadımıyla kaşlarızı yukarı doğru tarayıp kaşlardaki fazlalıklar kesilmelidir. Kılların kopmaması için cımbızı kıl köklerine yakın tutulmalı ve kılların çıkış yönüne doğru çekilmelidir. Daha çabuk bir şekilde kaşlarınızı alabilmek için banyodan sonra almayı denemelisiniz.

Kaşınıza yüz hatlarınıza en uygun olan şekli verebilmek için almaya başlamadan önce göz kalemi ile başlangıç, bitiş ve eğim yerlerini çizmek, şeklin dışına çıkmanızı önler. Kaş alırken tümsek ayna kullanımı ve doğru cımbız kullanımı işiniz kolaylaştıracaktır. Ayrıca adet döneminde cilt daha fazla hassaslaştığından daha çok acı hissetmenize neden olur. Bu dönemde kaş alırken mutlaka bebek yağı kullanmalısınız. Bu sayede kaşlar daha yumuşak hale gelecek ve acı hissetmeyeceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3173 defa okundu.

Benzer kadın haberleri