Evde el bakım önerileri
Sponsorlu bağlantı
Ellerimiz bizim için en önemli organdır. Gün içerisinde insanlarla sürekli tokalaşmak zorunda kalırız. Çatlamış, pütür pütür ve sert bir el karşımızdaki kişiyi rahatsız edeceği gibi bizi de rahatsız eder ve günlük yaşantımızda sıkıntı çekmemize neden olur.
Ellerimizin yıpranmasının en büyük nedenleri ise aşırı sıcak ve soğuk, yağmur, toprak, deniz suyu, ev temizliğinde kullandığımız bazı temizlik maddeleridir. Bu yıpranmalardan kurtulmak için ise el bakımında şunlara dikkat etmeliyiz.
  • Ev işi yaparken deterjan kullanacaksanız mutlaka su geçirmeyecek kalın lastik eldiven kullanmayı tercih etmek,
  • Ellerimizin ıslaklığını giderdikten sonra mutlaka cilt yapımıza uygun nemlendirici losyon kullanmak,
  • Gün içerisinde ellerimizi yıkarken bitkisel sabun tercih etmek, mutlaka her gün bir kere parmaklarımızı ve tırnaklarımızı fırça ile temizlemek,
  • Hafta boyunca en az iki kere yoğun nemlendirici içeren krem ile ellerimize masaj yapmak.

Günlük el bakım maskesi

Bir miktar saf zeytinyağının içerisine bir tatlı kaşığı şeker ve bir limon suyu sıkarak iyice karıştırın. Bu karışımı ellerinize sürün ve şeker tamamen eriyene kadar ellerinizi bu karışım ile ovun. Ellerinizi ılık su ve bitkisel sabun ile duruladıktan sonra nemlendirici krem veya vazelin sürerek eldiven giyin ve en az yarım saat ellerinizin kremi veya vazelini emmesini bekleyin. Bu bakım karışımını her gün güvenle kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1321 defa okundu.

Benzer kadın haberleri