Evde boyalı saç bakımı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Saç boyalarının içerisinde bulunan kimyasal maddeler lenfoma kanserine neden olmaktadır. Yapay saç boyaları saç diplerinde alerjiye, yüz ve gözlerde ödem oluşmasına, saçın kepeklenmesine ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu bakımdan saçınızı boyamadan önce boyanızın Doğal Kozmetik'ten (Bdih) onay almış olmasına dikkat etmelisiniz. Boya yaptıktan sonra saç tellerinin kırılmasını önlemek ve güçlendirmek için kolayca uygulanabilen doğal saç bakımlarını uygulayabilirsiniz.

Evde hazırlanabilecek boyalı saç bakım maskeleri
  • 2 Çorba kaşığı fındık yağı, 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 ampul B vitaminini karıştırarak saçınıza masaj yaparak sürün. 45 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Haftada 2 defa uyguladığınız taktirde boyadan yıpranmış saçlarınızın güçlendiğini ve parladığını göreceksiniz.
  • 2 çay kaşığı aloe vera özü, 2 çay kaşığı gliserin ve 5 yemek kaşığı avokado yağını karıştırarak saç uçlarına sürün. Böylece saç uçlarında oluşan kırıklar, Aloe veranın onarıcı etkisi sayesinde canlanacaktır.
  • 1 Muz, 1 yumurta,1 yemek kaşığı bal ve 4 yemek kaşığı süt, 4 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı bir kapta karıştırılıp ezildikten sonra saça uygulanır. 1 saat beklettikten sonra şampuanla yıkanıp durulanır. Bu kür sayesinde saçlarınızda dökülmeler azalarak güçlenecektir. Ayrıca extra bir parlaklık sağlayak daha dolgun saçlara kavuşmuş olacaksınız.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1996 defa okundu.

Benzer kadın haberleri