Ev yapımı zeytinyağı ve yoğurtlu saç bakım kremi
Sponsorlu bağlantı
Eğer saçlarınız yıpranmış ve derinlemesine bir bakıma ihtiyaç duyuyorsa bir güzellik salonundan randevu almadan önce evde uygulayabileceğiniz yöntemleri deneyin. Bu sayede hem güzellik salonlarına harcayacağınız yüzlerce lira cebinizde kalacak, hem de saçlarınıza zararlı kimyasal maddeler uygulanmayacak!

Saçlarınız da vücudunuzun diğer bölgeleri gibi beslenmeye ve nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Genellikle yüzümüze fazla ilgi gösteririz ama saçlarımızı ihmal etmeye meyilliyizdir. İşte bu sebeple eskiden parlak, canlı ve ipeksi olan saçlarımız bir süre sonra çok kırılgan ve zayıf, mat ve cansız görünmeye başlar. İşte bu durumdaysanız zeytinyağı ve yoğurt ile saç bakım kremi tarifimiz tam size göre. Evinizde kolayca hazırlayacağınız bakım kremi için gereken malzemeler:
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 kâse yoğurt

Zeytinyağı ve yoğurtlu saç bakım kremi nasıl yapılır?

1 çay kaşığı zeytinyağını 1 kâse yoğurt içine koyun. Daha sonra iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı kuru saçlara uygulayın. 5 dakika saçlarınızın karışımı emmesine izin verdikten sonra saçlarınızı soğuk su ile durulayın. Zeytinyağı ve yoğurt ile saç bakım kremini saçlarınıza haftada iki kez uygulayın. Birkaç hafta sonra saçlarınızın nasıl ipek parlaklığına kavuştuğunu görünce inanamayacaksınız!

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2955 defa okundu.

Benzer kadın haberleri