Ev yapımı cilt temizleme sütü
Sponsorlu bağlantı
Cildin üst tabakasında ki kirlerden arındırarak ölü tabanın atılmasını sağlayan cilt temizleme sütleri aynı zamanda  cildin nem dengesi koruyarak cilde parlaklık kazandırır. Cildinizi makyaj kalıntılarından ve kirden temizlemek için evde hazırlayacağınız temizleme sütleri ile cildinizi temizleyerek cilt sorunlarının giderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • 500gr inek sütünü kaynatmadan 500 gr saf alkolle karıştırarak cildinizi pamuk yardımıyla silin. Cilt lekelerinin giderilmesini de sağlayan bu  karışımı buzdolabında saklayabilirsiniz.
  • 1 su bardağı yağlı süt ile 4 yemek kaşığı sarı papatyayı kaynatın. Cildinize sürerek gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz.
  • 1 salatalığı rendeleyerek 1 su bardağı sütle kaynattıktan sonra cildinizi uygulayın. Cilde ferahlık ve canlılık verecektir.
  • 1 adet pırasanın beyaz kısımlarını rendeleyip suyunu sıkın. 1 çay kaşığı balla karıştırarak yüzünüze uyguladıktan sonra çiğ sütü pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Cildi tonik gibi temizleyen bu karışım cilde parlaklık verecektir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1871 defa okundu.

Benzer kadın haberleri