Epilatör kullanımı hakkında öneriler
Sponsorlu bağlantı
İstenmeyen tüylerden kurtulmayı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı her bayan ister. Uygulanan eski yöntemler hem zahmetli hem de canınızı acıtır. Günümüzde her kadının tercih ettiği epilatörler uzun süreli çözümler sunarken kısa sürede tüylerden kurtulmanıza yardımcı olur. Peki epilatörler nasıl kullanılmalı?

İyi bir epilasyon için öneriler
  • Epilatörleri kullanmadan önce ılık bir duş alın. Böylece cilt rahatlar ve daha az duyarlı hale gelir.
  • Su altında yapılan epilasyonlarda tüyleri su altında 5 dakika kadar bekletin böylece tüylerin tutulması daha kolay hale gelecektir. Daha iyi bir sonuç için duş jeli de kullanabilirsiniz.
  • Kuru epilasyon yapmaya karar verdiyseniz cildinizi tamamen kurutun, nemden ve yağdan arınmış olmasına özen gösterin. Cildi temizleyen özel mendilleri kullanarak hem tüylerin kolayca tutulabilecek hale gelmesi sağlanır hem de cildinizde rahatlama sağlar. Cildinize peeling uygulamanız halinde alınması küçük tüylerin bile kolayca alındığını görebilirsiniz.
  • Epilatörü tüyün büyüme yönünün tersine yukarı doğru bir hareketle cildinizde gezdirin. İlk defa kullananlarda ciltte kısa süreli kızarıklıklar görülebilir.
  • Epilasyon sonrası için cildin rahatlaması ve kızarıklıkların geçmesi yardımcı olan vücut kremi ya da vücut losyonu kullanabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1745 defa okundu.

Benzer kadın haberleri