Dumanlı göz makyajı (gece makyajı) nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Son yılların en popüler makyaj trendlerinden biri olan dumanlı göz makyajı (diğer adıyla gece makyajı) keskin çizgilerden uzak olduğu için kadınların daha çekici görünmesini sağlıyor. Özellikle düğün, nişan, gece davetleri ve özel randevularınızda kolaylıkla uygulayarak kendinize farklı bir hava katabilirsiniz. Dumanlı göz makyajını gece elbisesi, bluz, etek ve topuklu ayakkabı ile kombinleyebileceğiniz gibi sıradan günlük bir kot pantolonla da kullanabilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası kullandığınız far, kalem ve rimelin miktarıdır. Malzemeyi çok kullandığınızda daha çabuk akmasına neden olurken az kullandığınızda ise istediğiniz efekti veremezsiniz. Dumanlı göz makyajı yaparken keskin eyeliner çizgileri ve sert gölge geçişleri olmamalıdır. Kullanılan tüm malzemeler dağıtılarak koyudan açığa doğru hafif geçişler yapılmalıdır. Ayrıca takma kirpik kullanarak gözlerinizdeki doğallığın bozulmasına izin verilmemelidir.

Göz altı makyajı

Öncelikle teninize uygun bir göz altı kapatıcısı ile göz çevresindeki morluk ve çizgileri kapatarak pürüzsüz bir görünüm elde edin. Siyah kalem ile göz altına belirgin bir çizgi çekin. Ardından büyük kalın bir far fırçası ile kalemi yaydırın. Alt kirpik diplerine genellikle siyah far tercih edilmesine rağmen sizler bronz kahve, füme, koyu yeşil, koyu mavi ya da mürdüm renklerinde far kullanabilirsiniz. İsteğe göre pullu olanları da tercih ederek gözlerine ekstra bir parıltı da katabilirsiniz. Farı bolca fırçaya sürmeden küçük dokunuşlarla alt kirpik diplerine sürün ardından orta boy bir fırçayla yaydırın. Alt kirpiklere rimel uygulamayın. Böylece daha sert ve belirgin hatlar oluşmaz.

Belirgin göz kapakları

Göz kapağına öncelikle koyu bir şekilde eyeliner uygulayın. Eyelinerin kurumasına izin vermeden kalın bir fırçayla dağıtın. Dumanlı göz makyajı yapımındaki en önemli nokta bütün renkleri birbirine karıştırarak dağıtmaktır. Böylece belirgin çizgiler oluşmaz. Tonlamanın herzaman koyudan açığa doğru gitmesine dikkat edin. Farı göz kapağınıza sürüp eyeliner ile bütünleştirin. Far kullanırken yüksek pigmentasyonlu farları tercih etmeyin. Bu tür farlar göze istediğiniz şekli vermenizi zorlaştırır. Kirpikleriniz düz ise önce bir kirpik kıvırıcı ile şekillendirin. Ardından rimeli bolca sürün. Son olarak göz altı kapatıcısı ile dökülen boya kırıntılarını temizleyin.

Koyu ton makyajı sevmeyenlere

Dumanlı göz makyajında ana renk siyahtır. Yine de her zaman koyu renkler tercih etmek şart değil. Kombinleyeceğiniz elbiseye ya da gideceğiniz mekana göre daha açık tonlar kullanarak da dumanlı bir görüntü elde edebilirsiniz. Açık bej, altın, bakır ve gümüş tonlarda far kullanabilir yine fırça yardımı ile renkleri dağıtıp birbirine yedirerek dumanlı görüntüye sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2618 defa okundu.

Benzer kadın haberleri