Doğru fondöten seçimi ve kullanımı
Sponsorlu bağlantı
Makyaj yaparken iyi bir sonuç almak için cildinizdeki leke ve sivilce izlerini kapatıp, daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için fondöten kullanılır. İyi bir gürünüm elde etmek için fondötenin çeşidi ve renginin teninizle uyumu oldukça önemlidir. Fondöten seçerken cilt renginizden bir ton daha açık rengi seçmeli ve sürerken parmak uçlarınızla cilde iyice yedirilmelidir.

Alın, yanak ve çene bölgelerine sürdükten sonra renk bütünlüğünü sağlamak amacıyla göz kapaklarına ve boyun bölgelerine de sürebilirsiniz. Sürdükten sonra bir süre beklemeniz doğal görünüme kavuşmanız için önemlidir. Uygulayacağınız fondötenin cilt tipinize uygun olması için fondöten çeşitleri hakkında bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.

Fondöten çeşitleri ve kullanımı
Krem fondöten:
 Kuru ve normal ciltler için ideal olan bu fondötenler kalın ve koyudur. Fakat daha ince bir tabaka halinde sürmek istiyorsanız ıslak bir sünger yardımıyla bunu yapabilirsiniz.
Köpük fondöten: Daha hafif ve şeffaf olan bu fondötenler kavonozda satılır. Yaşlanmaya bağlı olarak çıkan yüzdeki kırışıklıkların görünmesini önleyerek pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
Piğment mineralli pudra: Cilde fayda sağlayan birçok pigment ve mineralleri içerdiğinden cilde aynı zamanda bakım yapar ve kolayca uygulanabilir.
Renkli ve nemlendiricili fondöten: Daha çok yaz aylarında kullanılması tavsiye edilen bu fondötenler cildin güneşten kurumasını önleyen doğal nemlendiriciler içerir.
Toz fondöten: Yağlı ciltler için uygun olan bu fondötenler ışıkta parlamayı önler. Sürüldükten sonra pudraya dönüştüğünden ayrıca pudra sürmenize gerek kalmaz.
Sıkıştırılmış fondöten: Islak ve kuru olarak kullanılabilen bu fondötenler gözenekleri tıkamaz ve hızlı bir şekilde kolayca sürülebilir. Yağ içeriği düşük olduğundan sivilce oluşumuna neden olmaz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2310 defa okundu.

Benzer kadın haberleri