Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?
Sponsorlu bağlantı
Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte bayanlar daha çok açık tonlardaki saç renklerini tercih etmeye başlıyor. Yazın güneş ışınları ve denizin tuzlu suyu doğal olarak saçların rengini bir miktar açar. Saçlarınızı kendi saç renginizden bir ton açığına boyatmadan, evde uygulayacağınız pratik ve 100% doğal yöntemlerle de saç rengini açabilirsiniz. Tamamen doğal malzemeler kullanarak yapacağınız pratik tarifler sayesinde kısa sürede saçlarınızın rengi açılacaktır.

Doğal yöntemlerle saç rengini açma

Parlak saçlar için limon maskesi

Saçın rengini kısa sürede açarak parlak görünmesini sağlayan limon maskesini hazırlamak çok kolay. Bir bardak limon suyunu 3 bardak su ile karıştırıp sprey yardımı ile saçlarınıza sürün. Saçınıza limon suyunu sürüp 2 saat kadar bekleyin. Maskenin daha etkili olması için güneşli bir günü tercih edin ve saçlarınızın güneş ışığında bekletin. Güneşin etkisiyle saçlarınız daha çabuk açılacaktır. Süre tamamlandıktan sonra saçlarınızı bol su ile yıkayarak arındırın. Limon suyu asitli bir yapıya sahip olduğu için saç derinizi ve saçlarınızı kurutabilir. Bu durumu önlemek için saçlarınıza saç bakım kremi sürebilirsiniz.

Saç uçlarının rengini açan bal maskesi

Ağır ve yapışkan bir özelliği olmasına rağmen saç uçlarına uygulandığında saçlarınızın rengini açacaktır. Saç köklerine inmeden sadece saç uçlarını açmak isteyenler saçlarına bal sürüp güneşte beklettikten sonra saçları bol su ile durulamalıdır.

Sarı saç için papatya çayı maskesi

Solmuş sarı renge sahip olanların saçlarını açarak canlılık veren papatya çayı ile sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz. 1 bardak papatya çiçeğini (yaprağıyla beraber) 6 bardak suda papatyalar boya özelerini serbest bırakıp, suyun sarı rengini alıncaya kadar kaynatın. Maskeyi saçınıza uygulamadan önce saçlarınızı doğal yağlardan arındırmak için yıkayıp kurulayın. Hemen sonrasında saçlarınızı bu kez de sadece papatya çayı maskesi ile yıkayın. Papatya suyunun saçın her yerine işlemesi için güneşte tarayak kurutun. Haftada 2 defa uyguladığınızda saçlarınız hem açılacak hem de parlaklık kazanacaktır.

Saçları güçlendiren doğal zeytinyağı maskesi

Saçı besleyen ve gürleşmesini sağlayan zeytinyağı aynı zamanda saçların rengini de açtığını biliyor muydunuz? Saçınıza bol miktarda zeytinyağı sürüp tarayın. Güneşte bir müddet bekleyip, zeytinyağını saç telleri üzerinde kuruttuktan sonra saçlarınızı bol su ile yıkayın. Kısa süre içinde saç renginizin açıldığını farkedeceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 14109 defa okundu.

Benzer kadın haberleri