Doğal saç bakım maskeleri
Sponsorlu bağlantı
Güneş, rüzgar gibi dış etkilerin yanında uygulanan kimyasal içerikli saç boyaları ve saça yaptırılan işlemler bir süre sonra saçın yıpranmasına neden olmaktadır. Doğal yöntemlerle evde kendinize uygulayacak olduğunuz saç bakım yöntemleri ile saçınızın yıpranmasını önleyerek herzaman ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte sizlere evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç saç bakım maskesi.

Saçlara parlaklık kazandıran bal maskesi

Bir yemek kaşığı balı 1 su bardağı sıcak suda eritip, yıkanmış temiz saça sürülür ve durulamadan kurutulur. Saçın parlak ve yumuşak olmasını sağlayan bal kepek oluşumunu önlemede de oldukça etkilidir. Ayrıca saçın nemlenmesini sağladığından saç diplerinde oluşan kabuk, tahriş ve pullanmaları önler.

Saçların daha yumuşak olması için zeytinyağı maskesi

Bir çay bardağı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı bal karıştırıp saça masaj yaparak yedirilir. Yaklaşık bir saat beklettikten sonra durulanmalıdır. Zeytinyağı saçı yumuşatır ve kolay taranmasını sağlar. Ayrıca iyileştirici etki gösterek saç uçlarında oluşan kırıklarını onarır daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Saçları güçlendirmek için E vitamini maskesi

Birer çay kaşığı susam yağı, badem yağı, hint yağı ve hindistan cevizi yağını, 2 ampul E vitamini ve 2 ampul Bepanten ile karıştırılıp masaj yaparak saça sürülür. Bir saat beklettikten sonra şampuanla yıkanır ve içerisinde adaçayı, ısırgan otu, biberiye ve lavanta ile kaynatılmış olan ılık suyla bolca durulanır. Oldukça güçlü bir bakım sağlayarak saçı güçlendirir, kepek oluşumunu önler, saçın parlak ve ışıl ışıl görünmesini sağlayan E vitamini maskesini mutlaka denemelisiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1530 defa okundu.

Benzer kadın haberleri