Dipliner nasıl sürülür?
Sponsorlu bağlantı
Göz makyajı en çok zamanımızı alan makyajdır. Her gün dikkatli bir şekilde yapmak için oldukça fazla zaman harcarız. Bazı zamanlar olur ki göz makyajımıza fazla zaman ayıramayız ve makyajımızı detaylı şekilde yapamayız. Bu gibi durumlarda gözlerimize uygulayacağımız dipliner ile gözlerimizi ön plana çıkarmakla birlikte çok güzel bir görünümde elde edebiliriz.
Dipliner uygularken nelere dikkat etmek gerekir?
  • İlk yapmanız gereken göz yapınızı belirlemek olmalı. Gözleriniz büyük, küçük, çukur veya düşük bir göz yapısına mı sahipsiniz bilmelisiniz ki doğru uygulamayı yapabilesiniz.
  • Küçük gözlere sahip iseniz ilk yapmanız gereken gözünüzün alt ve üst kısmına beyaz eyeliner uygulamalısınız. Dipliner uygulamasına ise gözünüzün orta kısmında başlamalı ve çizginin önce ince daha sonra kalınlaşmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yuvarlak göz yapısına sahip bayanlar ise önce yüz tipine uygun doğal tonlarda astar far uygulayarak işleme başlamalı ve dipliner kirpik hizası boyunca sürmelidir. Göz kenarına geldiğinizde dipliner düz bir şekilde sürmeli ve bitirmelisiniz.
  • Büyük gözler her zaman ilgi çeker bu nedenle iddialı bir dipliner uygulaması gerektirmez. Dipliner uygulamaya kirpik hizasından başlayın ve göz kenarına geldiğinizde hafifçe kalınlaştırarak uygulamayı bitirin.
  • Düşük gözlüler için amaç gözleri belirginleştirmektir. Dipliner kirpik hizasından başlayarak kalınlaştırarak sürmelisiniz. Göz çizgisinin bitiminde belirgin şekilde kalınlaştırmanız yeterli olacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 4171 defa okundu.

Benzer kadın haberleri