Dip boya nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Saçlarımınızın ayda 1-2 cm uzadığını düşünürsek boyalı saç uçları ile saç diplerinden çıkan renkler arasında farklılık oluşacaktır. Bu farklılığı kapatmak için dip boya yapılmalıdır. Dip boya işleminde hazırladığınız boyayı saçın diplerine sürüp 20 dakika bekletin. Sonra saç uçlarına doğru boyayı akıtarak sürün. Saç uçlarında 10 dakika kadar bekletirseniz saç dip ve uçların arasında  ton farklılığı oluşmaz.

Dip boya ne zaman yapılır?

Dip boya saçın uzama hızına göre 3 hafta ya da 1 ay içerisinde tekrarlanmalıdır. Kullanılan boyanın renginin diplerde yeni doğan saçların rengine ne kadar yakınsa o kadar daha az boya süre bekletilir. Eğer saç uçları ile diplerdeki saç rengi birbirinden daha farklı ise biraz daha uzun süre boyayı bekletmek gerekir.

Saçta boyayı uzun süre bekletmek renklerde ton farklılığının oluşmasına neden olacaktır. Önce saç diplerine sonra boya akıtılarak daha kısa süre saç uçlarına sürülerek renkte farklılık oluşması önlenir. Böylece dengeli ve uyumlu görünmesi sağlanır. Özellikle saçın arka kısımlarına tek başınıza boya sürmek kolay olmayacaktır. Bu yüzden saçınıza dengeli bir şekilde boyayı yayabilmek için birinden yardım alabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 11056 defa okundu.

Benzer kadın haberleri