Cilde parlaklık kazandıran domates maskesi
Sponsorlu bağlantı
Domates tadı güzel bir yiyecek olduğu gibi cildiniz için de oldukça faydalıdır. Domates cildinizin ihtiyacı olan A, B, C ve E vitaminlerini bol miktarda içerir. Aynı zamanda cildinizi sigara dumanı ve hava kirliliği gibi serbest radikallerden de koruyucu etkisi ve yaşlanmayı önleyici etkisi de vardır. Cilt beyazlatıcı ve cilt parlaklık kazandırıcı olarak tanınan domates maskesi, yulaf ile birlikte uygulandığında akne, sivilce ve siyah noktaları azaltır. Cildi ölü hücrelerden arındırarak cildin daha taze ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Yulaf ezmesi ise cildinizin yüzeyinde birikmiş olan ölü hücreleri temizlemeyi sağlar. Bu ölü hücreler eğer temizlenmezse cilt gözeneklerini tıkayarak sivilceye neden olabilirler. Eğer hem cildinizi parlatacak hem de ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayacak bir yüz maskesi arıyorsanız onu buldunuz! Hem de sivilcelere karşı da etkili! Domates ve yulaf ezmesi yüz maskesi hem doğaldır hem de evde kendi imkânlarınız ile kolayca hazırlayabilirsiniz. Doğal cilt bakım maskesi için gereken malzemeler:
  • 1 domates
  • 1 su bardağı yulaf ezmesi

Domates ve yulaf ezmesi yüz maskesi tarifi

1 su bardağı yulaf ezmesini alın ve toz haline gelene kadar karıştırıcı (blender, mikser) ile ezin. Domatesi bir kapta iyice ezin ve çekilmiş yulaf ezmesi ile karıştırarak bir macun haline getirin. Yüzünüzü güzelce yıkadıktan ve yüzünüzdeki tüm makyajı temizledikten sonra maskeyi uygulayabilirsiniz. Temiz cilt, maskeden daha fazla fayda görecektir.Maskeyi parmak uçlarınız ile yüzünüzün her tarafına nazikçe uygulayın ve 10-15 dakika boyunca cildinizin maskeyi emmesine müsaade edin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayın. Ardından her zaman kullandığınız tonik ve nemlendiricinizi de kullanmayı ihmal etmeyin.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2721 defa okundu.

Benzer kadın haberleri