Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Göz makyajı kadının bakışlarını vurgular ve güzel bir makyajla bakışlarınıza anlam katabilirsiniz. İlk bakıldığında buğulu (dumanlı) makyaj stilini uygulamanın çok zor olduğu düşünülebilir. Ancak çok basit tekniklerle yıldızlar kadar güzel bakışlara sahip olabilirsiniz.

Öncelikle tüm göz çevrenize kapatıcı sürün. Bu göz makyajında diğerlerinden farklı olarak öncelikle göz kaleminizi üst ve alt göz kapaklarınıza boydan boya sürmeniz gerekiyor. Kalemi sürdükten sonra bir far fırçası yardımıyla göz kaleminizi dağıtarak yayın. Bu yayma işlemi kısa bir alanı kapsamalı. Daha sonra koyu renk göz farınızı alt ve üst göz kapaklarınıza, kalemin üzerine sürün.

Son dokunuşlar...

Gözünüzün alt kapağına ve gözün içerisine farınızdan sürmeyi unutmayın. Göz kaleminizle birlikte göz farınızı gözün dışına doğru dağıtın. Son işlem ise volümlü maskara ile tüm kirpiklerinizi boyamak olacaktır. Dumanlı göz makyajı bakışlarınıza buğulu bir hava verecektir. Kataloglarda gördüğünüz yıldızlar gibi makyajı uygulayabilmeniz birkaç denemeden sonra mümkün olacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2080 defa okundu.

Benzer kadın haberleri