Bal maskesiyle gelen güzellik
Sponsorlu bağlantı
Bal ile güzellik ve sağlık gerçekten mümkündür. Saçımızda ve cildimizde dıştan sürülerek mucizeler yaratan bu gıda maddesi ile pek çok sorununuza çare bulabiliyorsunuz. Yenerek alındığında pek çok hastalığın devası olan bal ile sivilcelere son verebiliyor ve aynı zamanda da cildinizi nem dengesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca vücudunuzda peeling etkisi gösteren balı maske olarak da kullanabiliyorsunuz.

Cilt kuruluğundan yana sıkıntınız varsa zeytinyağı ve bal ile kendinize bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı cildinizde yarım saat kadar bekletip yıkadığınızda cildinizin bebek yumuşaklığı kazandığını göreceksiniz. Bal sivilcelere de çok iyi geliyor ve sivilcelerin üzerine sürülüp bekletildiğinde harikalar yaratıyor.

Balın antiseptik özelliğiyle sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Peeling etkisi yaratmasını istiyorsanız balı birkaç damla limon ile karıştırarak tüm vücudunuza sürebilirsiniz. Bir süre sonra ovalayarak çıkardığınızda gözenekleriniz temizlenecektir. Saçlarınız için ise yine zeytinyağı ile birlikte karıştırarak saç diplerinize ve tüm saçınıza sürerek bir süre beklettikten sonra yıkayın. Saçlarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1247 defa okundu.

Benzer kadın haberleri