Aloe Vera jelinin faydaları
Sponsorlu bağlantı
Alternatif tıp sektöründe çok sık kullanılan Aloe Vera, Afrika kökenli bir bitki olup kaktüse benzemektedir. Aloe Vera yeşil kabuk görünümündeki yaprağının iç kısımında bulunan ve parakandim hücreleri tarafından üretilen müsilaj görünümlü renksiz bir jeldir. Aloe Vera jeli içerdiği vitamin, mineral, amino asitler ve enzimler sayesinde özellikle cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Aloe Vera'yı kısaca, tam bir doğal cilt bakımı ve cilt yenileme maskesi olarak tanımlayabiliriz.

Aloe Vera'nın cilde faydaları nelerdir?

  • Aşırı yağlı ve kuru ciltler için yağ/nem dengeleyicidir. Ciltte oluşan fazla yağı emerek akne oluşumunu önler ve doğal nemi sayesinde cildin parlak ve canlı görünmesini sağlar.
  • Aloe Vera içerdiği amino asitler sayesinde güçlü bir deformasyon özelliğine sahiptir. Ciltte oluşan derin yara ve yanıkların tedavisinde kısa türede etki gösterdiğinden en çok tercih edilen bitkiler arasındadır. Yara ve ileri derecedeki yanıkların iyileşmesini hızlandırır ve deride iz kalmasını önler. Derin yaraların iltihap kapmasını önler ve oluşan iltihabı kurutarak daha hızlı bir şekilde iyileştirir.
  • Güneşin zararlı ışınlarının oluşturduğu yanık ve cilt lekesi tedavisinde de kullanılır.
  • Cildi temizleyerek detoks etkisi yaratır. Cildin üzerindeki ölü tabakayı temizleyerek hücrelerin yenilenmesini ve nefes almasını sağlar. Ciltteki geniş gözenekleri temizleyerek gözeneklerin görünmesini önler. Ciltteki gözeneklerinde siyah nokta oluşumunu engeller.
  • Sivilce, akne ve çıban oluşumunu önler. Sivilceleri kurutarak çabuk geçmesini sağlar ve deride sivilce izi kalmasını önler.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 3894 defa okundu.

Benzer kadın haberleri