Aloe vera cilt maskesi
Sponsorlu bağlantı
Aloe Vera Afrika kökenli kaktüse benzeyen ve tıpta birçok alanda kullanılan bu bitki oldukça güçlü enzimler içermektedir. İçeriğinde B, C ve E vitamini, kalsiyum, krom, bakır, demir, magnezyum, folik asit, çinko mineralleri, saponin, enzim, amino asitler ve birçok yağ asidi bulunmaktadır. Aloe Vera vücut dokularını yenileme, mantar, kaşıntı, yaraların iyileştirici, hücrelerin yenilenmesi, toksinleri atma, bağışıklık sistemini güçlendirme ve  dudakta çıkan uçukları geçirmede oldukça etkilidir.

Aleo veranın faydaları nelerdir?

Ölü hücreyi yenilemesi, sivilce ve akne oluşumunu önlemesi, kırışıklıkları azaltıcı ve gözenekleri sıkılaştırıcı  etkisi bulunduğundan kadınlar yüz maskesi yapımında en çok Aloe Vera bitkisini kullanmayı tercih ediyor.

Aleo veralı cilt maskesi nasıl yapılır?

2 yemek kaşık bal, 2 tatlı kaşığı badem yağı ve 5 damla gül yağını Aloe Vera yaprağının içindeki özüne karıştırp macun haline getirilir. Masaj yaparak yüze sürülüp 1 saat beklettikten sonra durulanır. Bu işlemi haftada 2 defa yapmanız yüzünüzde kusursuz bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 5720 defa okundu.

Benzer kadın haberleri