Akmayan göz makyajı nasıl yapılır?
Sponsorlu bağlantı
Sabahları özene bezene yaptığımız ve bir sürü zamanımızı harcadığımız makyajımızın gün içerisinde akması, silikleşmesi en büyük sorunumuzdur. Özellikle gözlerimiz için harcadığımız zaman ve makyajın akıp gitmesi bizim için en büyük zaman kaybıdır bayanlar. Göz makyajının akmaması için dikkat edilmesi gerekenler:
  • Göz kapaklarımıza far uygulamadan önce mutlaka tonikli bir pamuk yardımı ile temizlemeli ve farı göz kapaklarımızı kuruttuktan sonra uygulamalıyız. Bu sayede göz kapaklarımızda oluşan yağ tabakasını yok etmiş olacağımızdan uyguladığımız far gün boyu kalacaktır göz kapaklarımızda.
  • Göz altlarımıza uygulayacağımız makyaj için de aynı şekilde tonik yardımı ile temizlemenin yanı sıra kullanacağımız talk pudrası çok yardımcı olacaktır. Talk pudrası gün içerisinde yüzümüzün terlemesini engelleyeceği gibi makyajın sabit kalmasını sağlar.
  • Gözlerimizde kullanacağımız makyaj malzemelerinin sudan etkilenmeyen ürünlerden olması da işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.
  • Makyajımızın gün içerisinde akmasını ve uçmasını engellemek için her gece temizleyici tonik ile temizleyerek yatmamız yağ bezesi oluşumunu engelleyeceği gibi yağ tabakası oluşumunu da engelleyerek kolaylık sağlayacaktır.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2732 defa okundu.

Benzer kadın haberleri