Çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı?
Sponsorlu bağlantı
Çocuklar hızla büyüdüğünden ihtiyaçları sürekli değişim içindedir. Uzun süre kullanılabilecek eşyaları seçerken çocuğun ihtiyacını karşılayabilecek mobilyaları tercih etmelisiniz. Böylece sürekli değişim yapmaktan ve sıkça masrafa girmekten kurtulabilirsiniz.

Erkek çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Erkek çocukları için genelde kahve tonlarında mobilyalar tercih edilmelidir. Spor arabalı, hayvanlı ve orman detayları olan dekorasyon stillerini kullanılabilir. Tabi ki favori rengi mavi olduğu için odanızda eşyaları mavi tonlarında seçebilirsiniz. Çocuk odası mobilyalarını satan mağazalarda tematik odaları seçerek çocuğun hayal gücünün gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Kız çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Kız çocuklarının en çok sevdiği renk pembe tonları olduğundan pembe tonlarına uyum sağlayacak beyaz renkli mobilyalar odayı daha canlı gösterecektir. Barbie bebek, kelebek veya çicek desenli dekorları tercih edebilirsiniz.

Perde seçimi ise çocukların rahatça uyuyabilmesi için ışığı kesen perdeler tercih edilmelidir. Canlı renklerde ve desenli duvar kağıtları çocuğun hayal gücünü artırır. Yatak altlarına konan tekerlekli kutular ve sandıklar çocukların oyuncaklarını koyabilmesi açısından oldukça kullanışlıdır. Bol çekmeceli dolaplar odanın dağınık görünmesin önler. Odayı dekore ederken çocuk sağlığı için seçtiğiniz tüm eşyaların antibakteriyel ürünler olmasına dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 2508 defa okundu.

Benzer kadın haberleri