Yeni boşanma trendi: Evlilik yorgunluğu
Sponsorlu bağlantı
Güzel umutlarla kurulan evlilik kurumu, zamanla çiftlerin anlaşmazlığa düşmeleri veya farklı sebeplerden dolayı noktalanabiliyor.  Klişe bir deyim halini almış olan “şiddetli geçimsizlik” artık yerini daha moda bir tabir olan “evlilik yorgunluğuna” bıraktı.

Evlilik yorgunluğunun genellikle 3 yıl sonra başladığını belirten uzmanlar, aşkın alışkanlığa dönüştüğünü ve bunu kaldıramayan çiftlerin ise boşanma yolunu seçtiklerini belirtiyor. Evliliklerde eğitim uyumunun dikkati çekiliyor ve çiftlerin birbirini anlamasının birincil şartı olarak da denk eğitim seviyeleri gösteriliyor.

Kadının çalışması da boşanma riskini artıran etmenlerden. Erkeğin eşinin çalışma hayatına saygı göstermemesi kadınlar açısından boşanma sebebi olabiliyor. Çalışmanın beraberinde getirdiği ekonomik özgürlük de boşanma konusunu ciddi olarak ele almayı sağlıyor.

Teknoloji de boşanmaya yol açan faktörler arasında geliyor. Özellikle birden çok bilgisayar veya benzeri cihaz kişilerin yalnızlaşmasına ve birbirine vakit ayırmamasına neden oluyor. Bu da birliktelik duygusunu zayıflatıp olumsuz düşünmeye yol açıyor. Evlilik yorgunluğunun aşılmasının zor olmadığını belirten uzmanlar, evliliklerde baş şartın olumlu diyaloglar ve pozitif düşünce olduğunu belirtiyorlar. Araştırmalara göre empati yapıp eşini dinleyen ve onun sözlerine değer veren çiftlerin evlilikleri daha uzun soluklu oluyor.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 1758 defa okundu.

Benzer kadın haberleri