Orgazm hakkında merak edilenler
Sponsorlu bağlantı
Kadınların çoğu seks sırasında zevk alamadıklarını ve tam olarak orgazm olamadıklarından şikayetçi olurlar. Bazı erkeklerde de görülen bu durumdan uyarılma anından orgazma kadar ki süreçte kadın ve erkeğin beklentilerini bilerek kurtulabilirsiniz.

Orgazm olurken kadınlar ve erkekler arasında farklar nelerdir?

  • Kadınların çoğu fiziksel bir temas olmadan sadece düşünce yoluyla da orgazm olabiliyor.
  • Erkekler ilk orgazmdan hemen sonra tekrar ilişkiye giremezken kadınlar ardarda birkaç defa orgazm olabiliyor.
  • Erkekler ilk 10 dakikada orgazma ulaşabilirken kadınların 20 dakikaya ihtiyacı vardır.
  • Kadınlar boşaldığında bir çay kaşığı kadar şeffaf renkte sıvı salgılar.
  • Erkekler bir anda zevke ulaşabilirken kadınlar daha yavaş orgazma ulaşır.
  • Kadınların en çok seksten zevk alma ve en kolay orgazma ulaşma yaşı 35'dir.
  • Eşlerin her ikisinin aynı anda orgazm olması imkansız değildir. Fakat eşlerden birinin daha önce orgazma ulaşması halinde ilişkiyi sonlandırmak diğerinin isteğini bitirebilir. Seks sırasında orgazm olamamak sorun olduğu anlamına gelmez!

Orgazm olamamak

O gün stresli ve yorgun olabilirsiniz. Ya da vücudunuz buna hazır değildir. Kafanızda bunu büyütüp sorun yapmak yerine sevgilinizle anı yaşamaya bakın.

Kadınlarda vajinal orgazm daha zordur!

Mastürbasyon ya da oral seks sırasında klitorise doğrudan temas olunduğundan daha kolay orgazm olunur. Oysa ilişki sırasında vajinal temas doğrudan olmadığından orgazm olmak biraz daha zaman alabilir.

Orgazm taklidi yapan kadınlar dikkat!

Çoğu kadın eşlerine karşı orgazm taklidi yapar. Oysa gerçek orgazm olduğunuzda kalp atışlarınız hızlanır, cildiniz kızarır göğüsleriniz belirginleşir ve gözbebekleriniz büyür. Dolasıyla sevgiliniz rol yaptığınızı anlayabilir. Ayrıca kadınlar kadar erkeklerinde orgazm taklidi yaptığını biliyor muydunuz? Erkeklerde bunu saklamak zor olsa da özellikle prezervatif kullananlar daha kolay bir şekilde orgazm taklidi yapabilir.

Sponsorlu bağlantı

Bu haber toplam 6409 defa okundu.

Benzer kadın haberleri